Seminarid Soomes

ELUKOOL – “Minu valikud, minu elu” 

Elu on palju lihtsam, kui lõpetad teistele inimestele enda tõestamise ja teed valikud selle järgi, mis sulle sobib. Seni kuni teed valikuid teistele meeldimiseks ja hinnangute vältimiseks, satud ikka ja jälle samasugustesse suhetesse, olukordadesse ja sündmustesse.

Osaledes ühel või mitmel seminaril, annad endale võimalus teada saada, kuidas sinu süsteemis asjad toimivad. Mida rohkem õpid ennast tundma, seda kergem on teha teadlikumaid valikuid, mis loovad sinu ellu uusi võimalusi, mida oled võib-olla terve oma praeguse elu otsinud.

Iga seminar täiendab ja annab teadmised, mida koolis ei õpetata. Kõik lektorid on oma ala praktikud ehk jagavad teile oskusi, mida on isiklikult kogenud ning mille järgi ka igapäeva elus toimivad. Tavakoolide õpetajate seast leiame selliseid inimesi vaid üksikuid. Õnneks on olemas võimalused end täiendada ja teha valikuid lähtuvalt isiklikest vajadustest. Isiklik valik annab vabaduse olla oma elu looja ja vastutada kõige selle vägeva eest, mis iganes su ellu nüüd ilmuma hakkab. Vastutuse võtmine oma valikute eest on Sinu Ressurss!

Vali endale meelepärasemad ja ootame sind osalema! Seminaride ja lektorite kohta leiad lisainfot alt poolt.

     Ajakava: 

10-11.nov.2018     – Alateadvus (Jure Biechonski)

22.-23.dets.2018   – Inimese põhivajadused (Kairi Kits, Jaana Saar)

26.-27.jaan.2019   – Mees, naine ja paarisuhe (Epp Kärsin)

23.-24.veeb.2019   – Enneagram (Joonas Saks)

23.-24.mär.2019    – Perekonstellatsioon ehk süsteemid ja seadused (Olga Knjazeva – tõlkega)

27.-28.apr.2019     – Kehatöö ja emotsioonid (Robert Randma)

25.-26.mai, 2019   – Teadlik eneseväljendamine (Kairi Kits) ja Muutuse 5 molekuli (Jaana Saar)

15.-16.juuni.2019  – Toitumine, liikumine, mõtlemine (Lea Treumuth, Merrit Helistve, Kairi Kits)

Ühe seminari osaluspanus 200€

 

Seminaride sisukirjeldus ja info :

10-11. november 2018

Alateadvus (Jure Biechonski). ALATEADVUSE ROLL MEIE ELUS: metafoore kasutatakse igapäevaelus pidevalt ja need mängivad suurt osa ka teraapia valdkonnas. Kuna kõik meie probleemid on ebaloogilised ja irratsionaalsed, on nad loodud meie enda kujutelmades. Läbi sümbolite, metafooride, unenägude ja muinasjuttude saame ligipääsu igasugusele alateadlikule materjalile, mis kontrollivad meie emotsioone ja käitumist. Nagu Freud ütles on teraapia eesmärk teha alateadlik teadlikuks. Läbime teekonna, et jõuda varjatud aspektideni, mis on seotud meie isiksusega, kasutades juhitud tajukujutlusi ja psühholoogilist loomingu teraapiat.

Moodulile tulles, palun võta kaasa 10 isiklikku eset!!!!

Teoreetilised väited, mida moodulil uuritakse:

 1. Kõik meie „probleemid“ on mitte loogilised ja irratsionaalsed.
 2. Iga katse analüüsida mitte loogilist loogikaga, on aja raiskamine.
 3. Meie probleemid on loodud meie kujutelmade poolt.
 4. Ja just seetõttu peame kasutama kujutlusvõimet, et need probleemid lahendada (hüpnoos).
 5. Parim viis midagi ette kujutada, on sulgeda silmad ja see juba ongi hüpnoos.
 6. Kuna meie mitte loogilised probleemid on mitte loogilised, on abiks kasutada just sümbolismi
 7. Kõik meie probleemid on normaalne reaktsioon ebanormaalsetele olukordadele.

Lektorist: Transpersonaalse psühhoteraapia ja hüpnoteraapia kooli Teadlik Mina asutaja ja juhataja.

Transaktsionaalse hüpnoanalüüsi (THA) looja. Jure Biechonski viib läbi kursusi Euroopas ja Aasias. 30-aastane kogemus psühhoterapeudina, sh 9 aastat kestnud õpingud hüpnoteraapias, ta on läbinud 3-aastased õpingud humanistlikus nõustamises ning on õppinud 2 aastat pereteraapiat ning edasijõudnute tasemel NLP-d. 

Registreerumine

 

22-23.detsember 2018

Inimese põhivajadused (Jaana Saar, Kairi Kits): sellel moodulil räägime põhivajadustest alates sünnist ning kuidas teatud vajaduste puudujääk meid hilisemas elus mõjutab. Kuidas kujunevad meie reaktsiooni- ja käitumismustrid sellest lähtuvalt ning milliste emotsioonidega end seeläbi hakkame väljendama. Millised on baasemotsioonid ja mida need tähendavad ehk sõnadeta sõnumid. Kui reageerime teatud sündmusele, olukorrale või inimesele, siis kust see kõik pärineb ning kuidas mõista ennast ja teisi paremini, et olukordi adekvaatselt ehk vastavalt eale, lahendada. Teeme mitmeid kogemuslikke harjutusi, et isiklikult kogeda, mis käivitab ja milline on reaktsioon. 

Jaana:  – olen nõustamisterapeut ning koolitaja. Oma väljaõppe ja rahvusvahelise õiguse teha tööd transpersonaalse psühhoterapeudina, olen saanud erakoolist Teadlik Mina. Olen läbinud palju täiendkoolitusi ning juhendan TTP konstellatsiooni töötube. Hetkel õpin viimast aastat ka kehale suunatud psühhoteraapiat ehk Core Evolution. 

 

Kairi: – igapäevaselt töötan terapeudi ja koolitajana. Kasutan oma töös kehatööd, süsteemseid lahendusi, transpersonaalset nõustamist ja  erinevaid teraapia vorme, lisades sinna oma intuitsiooni/kogemuse. Iga inimene, kellega kohtun on eriline ja unikaalne seega lähtun inimesest ja liigun töös vastavalt inimese vajadustele.

26.-27.jaanuar, 2019

Mees, naine ja paarisuhe (Epp Kärsin): keskendume moodulil sellele, kui oluline on suhtes kommunikatsioon ja kui tähtis on olla iseenda jaoks number üks. Miks naine vastutab suhte vaimse tasakaalu eest ja kuidas see mõjutab meie suhteid mehe ja lastega? Naudingute tähtsus meie elus ja kuidas olla kontaktis enda kehaga ning läbi selle ka seksuaalsusega? Ning räägime ausalt sellest, mis toimub mehe ja naisega siis, kui suhe on kriisis. Kirg võib suhtesse jääda terveks eluks, aga miks seda vaid vähesed kogevad ? Moodul on rohkelt eluliste näidetega.

Iga osaleja saab sellelt moodulilt võimaluse valida olla enesekindlam või tunda ära, et kas oled juba õigel teel või siis vajad julgust, et teha muudatusi. Meie sünniõigus on elada lihtsat ja õnnelikku elu. Sellised teadmised õpetavad olema teadlikum ja avameelsem oma soovidega, hirm ja häbi sulavad. Seksuaalsus ja naudingud on imelisem pool meie elus ning nii palju on selles avastamist. Anname ka praktilisi soovitusi, et tuua värskust ja vaheldust enda ellu.

Epp: olen lõpetanud Tartu Ülikooli, kehakultuuri teaduskonna. Õppinud seitse aastat rõivadisaini. Täiendanud end Hiina meditsiini õpingutega. Läbinud erinevaid koolitusi tantra teraapiast, aga ise terapeudina ei ole töötanud kunagi, sest minu maailm on teine. Viimased kolm aastat olen keskendunud teadlikuma ja õnnelikuma inimese koolitamisele läbi Yoni ja Lingam massaaži koolituste. Minu missiooniks on päästa armastusega maailma ja teen seda siiralt ja südamest. 

 

23.-24.veebruar 2019

Enneagram (Joonas Saks) ehk parim süsteem õppimaks tundma oma EGO.  Teadlikuks saamine oma ego ülesehitusest läbi Enneagrami loob eneseteadlikkust ja paljastab käitumise mustrid, mis alateadlikud juhivad ja motiveerivad meid käituma teatud viisidel oma igapäeva elus. Eriti oluline on teadlikus just selliste mustrite osas, mis meid ennast ja inimesi meie ümber ei toeta ning mille muutmise osas oleme justkui jõuetud. Kui me saame teadlikuks nendest mustritest ja motivatsioonidest, on meil võimalik need muuta ja arendada rikkalikumate, rohkem toetavate olemise viisidega. Töötamine Enneagramiga aitab võtta vastutust iseenda käitumise ja kasvu eest, tehes seda läbi parema arusaamise, miks me teatud viisidel käitume ja reageerime. Enneagram võimaldab oma isiklikku enesearenguteed mõista väga sügaval tasandil. Ta avaldab meile meie unikaalsed elu õppetunnid ning ta mitte ainult ei paljasta, mis meid hoiab tagasi, vaid ka pakub perspektiivid liikumaks eneseteostuse ja vabaduse suunal, ühendades meid meie tugevuste ja oma mina kõrgemate aspektidega.

Joonas: igapäevaselt töötan inimestega, aidates neil võtta oma vägi ja vastutus oma elu eest. Kasutan selleks eri modaalsusi, mida olen oma teekonnal õppinud – alateadvuse peenhäälestamisest kätega tervendamiseni. Olen uurinud ja puurinud sügavuti veedalikku filosoofiat, budismi, kristliku müstikat, sufismi, õppinud holistilist teraapiat Holistika instiduudis, saanud Rännaku terapeudiks ja koolitajaks Brandon Baysi käe all ning olen jätkanud oma õpinguid omandades iidseid tervendustehnikaid Müsteeriumi koolides üle maailma. Tegutsen ka ettevõtluses, olles osaks mitmes organisatsioonis, mille missioon on inimteadvuse arengule kaasa aitamine.

 

23.-24.märts 2019

Perekonstellatsioon ehk süsteemid ja seadused (Olga Knjazeva): (moodulil toimub otsetõlge vene keelest eesti keelde). Perekonstellatsioon on 3 dimensiooniline grupitöö, mis on nii võimas, et võib muuta põlvkondadest põlvkonda kandunud kannatusi ja ebaõnne. Paljud meist võtavad, eneselegi teadmata, üle perekondades esinevaid erinevaid käitumismustreid nagu näiteks ärevus, ebaõnnestunud suhted, viha, süütunne, üksindus, alkoholism ja isegi haigused selleks, et “kuuluda” perekonda. Sügava armastuse tõttu oma vanemate vastu, ohverdame lastena tihti oma isiklikud huvid, et vanemate ja perekonna kannatusi vähendada. Kõik aga järgib kindlat tasakaalu süsteemis ja seaduspärasusi. Perekonstellatsiooni meetod annab võimaluse neid varjatud mustreid nähtavale tuua, et saaksime neid muuta, et elada tervemana, õnnelikemana ja täisväärtuslikemana. Kõik süsteemid järgivad teatud korda ja seaduspärasusi ning neid moodulil lähemalt õpime ning teeme ka praktilisi töid.

Lektorist: psühholoog-praktik, süsteemne pereterapeut ja -konsultant, sertifitseeritud spetsialist perekondlike, struktuuriliste ja organisatsiooniliste paigutuste (konstellatsioonide) alal, treener, koolitaja. Ta on esimeste konstellatsioonirühmade organisaator Eestis, süsteemsete paigutuste (konstellatsioonide) koolitusprogrammide organisaator ja koolitaja Eestis, süsteemsete lahenduste ja konsultatsioonide keskuse direktor Eestis. Lisaks professionaalse Psühhoterapeutilise Liiga tegevliige ja rahvusliku taseme koolitaja.

 

27.-28.aprill 2019

Kehatöö ja emotsioonid (Robert Randma): kehapsühhoteraapia on valdkond, mis tegeleb emotsioonide, seisundite, impulsside ja reaktsioonidega, mida kogeme olevikus erinevates situatsioonides. Keha ja emotsioonid on omavahel tugevalt seotud. Nimelt kogeme pea kõike keha kaudu, meel annab kogetule juurde vaid loo. Erinevad laetud seisundid ning emotsioonid salvestuvad kehasse ja talletuvad sinna ning loovad sarnaselt laetud olukordades reaktsioone. Kehas kogeme neid lihaspingena, kurnatusena, eemale tõmbumisena, värinatena, jäigastumisena, energia puudusena jne. Kehapsühhoteraapia keskseks teemaks on kehateadlikkus ja võime lõdvestunult olukordades kohale jääda. Pingestatud olukorras, olgu see suhtes partneriga, lastega, kriisiolukorras, seksuaalsuses või muudes elulistes hetkedes võime kohata kohmetust, kokkutõmbumisi, ebakindlust, ärevust jms, mis viitab ebamugavustundele ja läbi töötamata emotsionaalsetele seisunditele, mis tulenevad meie möödunud elukogemusest ja sõnumitest, mida oleme välismaailmalt saanud. Sõnumi andjaks võisid olla meie vanemad lapseeas, sõbrad või sotsiaalsed normid, mida oleme oma uskumussüsteemi vastu võtnud näilise tõena ja mille ootuseid igapäevaelus püüame täita. Keha kaudu terapeutilisi võtteid kasutades saame selliste seisunditega taasühenduse luua ja sinna kogunenud emotsionaalseid pingeid väljendada luues nii pinnase lõdvestunumale elule ja võimele elada kohale jäädes hetkes. Lõdvestunud olek toob kaasa positiivsema ja elujaatavama enesetunde ning oma igapäevaelu ja selles aset leidvat nautida.

Moodulil saab baasülevaate kehapsühhoteraapia valdkonnast ning mõistab keha olulisust heaolu säilitamise vaatenurgast. Mõistmise kehateadlikkuse olulisust ning kuidas seda igapäevaelus omaks tarbeks kasutama. Lisaks kuidas emotsionaalsed reaktsioonid ning keha omavahel seotud on ja õpime erinevaid võtteid emotsionaalsete laengute vabastamiseks. Omandame positiivseid toimemehhanisme pingestatud olukordadega toime tulemiseks.

Robert: olen lõpetanud psühholoogilise nõustaja väljaõppe Terviklik Mina koolis. Oma õpinguid jätkasin kehapsühhoteraapia valdkonnas Core Evolution erakoolis Dr Siegmar Gerkeni käe all. Olen Euroopa Transpersonaalse assotsatsiooni sertifitseeritud terapeut ning töötan aastaid oma erapraksises terapeudina keskendudes kehapsühhoteraapia valdkonnale. Viin läbi individuaalseansse ning ka grupitöid. Kehale suunatud festivali “Tale of Us” korraldaja.

 

25.-26.mai 2019

Teadlik eneseväljendamine (Kairi Kits): kuidas väljendame, suhtleme ja ennast arusaadavaks teeme?  Teadlik sõnum sisaldab: tähelepanekuid, mõtteid, tundeid ja/või soove. Kõige keerulisem osa on tunnete ja soovide väljendamine. Seda vaatleme sellel moodulil kuidas ennast selgemalt ja konkreetsemalt väljendad. On veel üks teadlikuväljenduse osa, see on esinemine grupile.  Miks avalikku esinemist kardetakse ja sellele ei oska tavaliselt inimesed esimese hooga isegi vastata. Lõpuks võib vastus olla midagi sellist – “kardan, et minu esinemishirm paistab välja” või “kardan mida publik minust arvab” või “kardan ebaõnnestuda” vms.  Vaatleme millised hirmud on ja kuidas vajalikku grupi tähelepanu võita.

Kairi:  igapäevaselt töötan terapeudi ja koolitajana. Kasutan oma töös kehatööd, süsteemseid lahendusi, transpersonaalset nõustamist ja  erinevaid teraapia vorme, lisades sinna oma intuitsiooni/kogemuse. Iga inimene, kellega kohtun on eriline ja unikaalne seega lähtun inimesest ja liigun töös vastavalt inimese vajadustele.

Muutuse 5 molekuli (Jaana Saar): tihti kogeme, et muutused on visad tulema. Aga sellel on vähemalt üks kuni viis põhjust ja viimasel moodulil võtame kogu seminari kokku sellega, et mis on need olulised muutusemolekulid, et omandatud teadmisi ja kogemusi toimima panna. Sa tead neid kõiki, sest need on igapäev meie kasutada. Aga kas oled nende peale mõelnud ja täiesti teadlikult ka nii toiminud? Siiani paljud üllatuvad kui lihtne see on ja kui vähe nad seda tarkust on kasutanud. Toon teieni selle saladuse, et saaksid seminaril kogetu, õpitu, kuuldu enda jaoks veelgi kindlamini toimima panna. 

Jaana: olen nõustamisterapeut ning koolitaja. Oma väljaõppe ja rahvusvahelise õiguse teha tööd transpersonaalse psühhoterapeudina, olen saanud erakoolist Teadlik Mina. Olen läbinud palju täiendkoolitusi ning juhendan TTP konstellatsiooni töötube. Hetkel õpin viimast aastat ka kehale suunatud psühhoteraapiat ehk Core Evolution.

 

15.-16.juuni 2018

Toitmumine (Lea Treumuth): kuidas inimest “lugeda” kui jälgime nahka ja silmi. Kuidas toit mõjutab emotsioone ja enesetunnet? Lektor on professionaalne kosmeetik ja puutub erinevate nahaprobleemidega igapäev tihedalt kokku. Ta on isiklikult enda peal pikki aastaid katsetanud ja proovinud erinevate toitude kombinatsioone (nii tervislikke kui ka ebatervislikke) ning avastanud, kuidas iga maitse ja toiduaine eraldi mõjutab head või halba tuju. Räägime kuidas ärevushäireid, depressiooni ja masendust, jõuetust ei mõjuta mitte üksnes keskkond milles elame, vaid ka toit, mida sööme ning kuidas sellesse suhtume. Lektor jagab enda kogemusi ning lisanduvad ka kogemuslikud harjutused meeltele.

Lektorist: Lea Treumuth on psühhoterapeut ja profesionaalne kosmeetik. Lõpetanud erakooli Teadlik Mina hüpno- ja psühhoterapeudi väljaõppega. Toitub teadlikult, kuulates oma keha ja intuitsiooni katsetades erinevate toiduainete ning enesearengu tehnikatega.

 

Liikumine (Merrit Helistve): Muutused – See on tänapäeval üks peamisi võtmesõnu. Miski ei aita meil seda paremini mõista ja sellega kohaneda kui liikumine ja tants. Muutuvas ajas on oluline ennast maandada, nii on meil võimalik näha oma vajadusi ja võimalusi laiemas perspektiivis. Olles maandatud tunneme ennast kindlamalt, seistes silmitsi ärevuse, kurbuse, abituse ja vihaga ilma, et me kaotaksime oma sisemist tasakaalu ja jalgealust.

Selles teadliku liikumise moodulil, loome ühenduse sisemise usaldusega. See rõõm ja vabadus, mida me kogeme tantsus ja liikumises, aitab meil üle saada teekonnal tekkivast hirmust meie elu loovate protsesside suhtes. See annab meile võimaluse jääda autentseks ja väljendada ka nn. tumedamaid emotsioone ning läbi selle mõista, kes me tõeliselt oleme. See kogemus aitab sündida vaprusel, eneseaustusel, armastusel ja võimel vastu võtta, et elada oma elu tõeselt ja loovalt. Tantsija Sinus aktsepteerib sind alati sellisena nagu sa oled, juhtides sind liikumise lainest lainesse ning valmistades ette elu uuteks võimalusteks. Pole tähtis, kes sa oled oma vanuselt kehaehituselt või taustalt – sinus elab loov tantsija, sinu eluenergia. Anna talle kuju, väljendus ja ruum ning üllata ja inspireeri iseennast!  Mooduli teadliku liikumise osa aluseks on 5 Rütmi tants ja bioenergeetilised harjutused keha-psühho-teraapiast Core Evolution.

Merrit: Olen naine ja ema, hingelt maailmarändur ja kogeja, ihkan kasvada ja areneda. Töötasin aastaid üritusturunduse ja reklaami vallas, kuid ühel hetkel tundsin, et vajan veel midagi. Peale mitmeid aastaid õpinguid ja koolitusi töötan psühholoogilise nõustaja ja hüpnoterapeudina. Hetkel osalen Dr Siegmar Gerkeni juhendatavas Core Evolution kehapsühhoteraapia väljaõppes ning süsteemsete lahenduste ja perekonstellatsiooni kursusel.

Mõtlemine (Kairi Kits): meie mõistus töötab pidevalt, mõtted rändavad edasi-tagasi kas minevikku või tulevikku, sealt kerkivad aga sageli üles probleemid. Teadvelolek seevastu avab ukse praegusesse hetke. Selle praeguse hetke lihtsusesse, kus tavaliselt pole ka probleeme. Kui saame tulla oma mõtete juurest ära siia, reaalaega, oma keha sisse, oma hingamise juurde, siis see muudab nii mõndagi meie elus. Siin saame vaadelda ka oma mõtteid ja tundeid kui objekte, olles seeläbi neist vähem kaasa haaratud. See on kohalolemise kunst, kus pole vaja pidevalt võrrelda end teistega, muuta oma kogemusi teistsuguseks, anda hinnanguid, olla rahulolematu ning olla mitte soovitud mustrites. Teadvelolek on ainuke vastumürk automaatpiloodile, aidates meil olla rohkem kohal ja mitte tormata läbi elu. See aitab elu rikkalikumalt ja teadlikumalt elada, vabaneda pingetest, teada saada oma olemusest ja hakata elu nautima. See vajab aga treenimist. Inimese aju vajab treeningut, et tegevused, mõtted saaksid toimida nii nagu soovime. Mõtlemise juhtimine ja kohalolek on alus, kus olles ärkvel, kohal ja toimid antud ajas, on muutused võimalikud.

Kairi: igapäevaselt töötan terapeudi ja koolitajana. Kasutan oma töös kehatööd, süsteemseid lahendusi, transpersonaalset nõustamist ja  erinevaid teraapiavorme, lisades sinna oma intuitsiooni/kogemuse. Iga inimene, kellega kohtun, on eriline ja unikaalne, seega lähtun inimesest ja liigun töös vastavalt inimese vajadustele.

 


Lisainfo seminari kohta:

 • Kellaaeg:  laupäeval 10:00 – 18:00 ja pühapäeval 10:00 – 18:00. Seminaride kuupäevad ja teemad on toodud lehe ülaosas.
 • Toimumiskoht: Haarniskatie 11, 00910 Helsinki, Soome
 • Registreerimine ja küsimused: heidy@santtey.ee  // kirjuta osaleja ees- ja perekonnanimi, e-maili aadress, telefoninumber. Küsimuste korral helistada: +358400797414 Heidy Kõiv.
 • Sinu investeering seminari:  osaluspanus 200€ (ettemaks 30€ tagab koha seminaril osalemiseks). 
 • Videod, artiklid jm. teemadega seonduv jooksev lisamaterjal:   https://www.facebook.com/seminarsoomes/

Seminari korraldab Santtey OÜ

Korraldaja omab õigusi teha vajalikke muudatusi seminarikavas ja muu olulise osas, vastavavalt vajadusele. Muudatustest teavitatakse kõiki registreerujaid. Info ilmub ka veebilehel. 

Rõõmsa kohtumiseni,

Santtey pere