09.12 Terapeutilised konstellatsioonid Nõmmel

Alustasin transpersonaalse terapeudina töötamist juba 7-aastat tagasi ja sellest aasta hiljem, avastasin enda jaoks ka konstellatsioonimeetodi. Algselt kasutasin seda rohkem iseenda jaoks ja veidi ka erinevates töötubades. Mida rohkem sellega tööd tegin, seda enam kogesin selle meetodi tõhusust ja avatust. Täna on see juba lahutamatu osa minu igapäeva töös terapeudina. Kui kuulata/lugeda ka teiste kolleegide arvamusi, kes selle meetodini on samuti jõudnud, siis suhteliselt ühine on kogemus, et see on hetkel efektiivseim meetod.

Mis on selles nii erilist? Minu jaoks on see kuidas saab nähtavaks kõik, mil moel me ühe või teise inimesega seotud oleme. Kuidas esivanemate otsused, valikud ja elukogemused mõjutavad ka meid. Ka nende inimeste mõjutused, kellega sugulussidet ei ole kuid on meie eludega seotud. See meetod teeb nähtavaks reaalselt toimunud sündmused, suhted, inimesed ja kõik sellega seonduva. Inimesed, kes on meetodiga kokkupuutunud esindajana või tellinud isikliku töö, kinnitavad seda. Kahjuks on seda kõike suhteliselt keeruline tekstina või jutuna edasi anda, sest see on niivõrd kogemusele baseeruv. Ainuke viis selles veenduda, on osaleda mõnes konstellatsiooni töötoas ja lasta ennast üllatada.

Miks just terapeutiline konstellatsioon? Sest kuue aastaga on kujunenud mul oma “käekiri” ja olles õppinud palju erinevaid terapeutilisi tehnikaid ning võtteid kasutama, siis sellises konstellatsioonivormis kasutan neid vastavalt vajadusele ning neid omavahel miksides. See ei ole vale ega ka ainuõige, see lihtsalt töötab ning olen saanud toetust mitmetelt oma õpetajatelt ning koolitajatelt.  Bert Hellinger, kes selle meetodi looja ja arendaja on, jõudis konstellatsioonimeetodini läbi psühhodraama ning on pidevalt avastanud erinevaid võimalusi kuidas meetod toimib ka siis, kui seda juhtida teadlikult ja erinevaid võtteid või formaate kasutades. See on endiselt arenev valdkond ja uusi konstellatsiooni võtteid ning formaate tekib pidevalt juurde.

Esindajaks olemisel ei ole mingeid eeldusi ega takistusi. Selleks ei pea kuidagi ette ennast valmistama. Kui osaled, oled juba piisavalt avatud, et kogeda. Iga esindus toimub vaid sinu nõusolekul ja alati vabastatakse peale töö lõppu. See on väga oluline ja ma jälgin seda kindlakäeliselt.

Isikliku töö tellija saab töö oma küsimusest/teemast/probleemist kuni lahenduseni. See ei tähenda, et kõik mured on ühe tööga lahendatud, sest see lihtsalt ei käi nii. Oleme ju siiski inimesed ja meil on vaja aega ükshaaval erinevaid muutusi ka integreerida, et liikuda järgmise teema lahendamise juurde. Küll aga võib lahenduse suunas hakata elus liikuma ka muud asjad, kui üks oluline murekoht on lahtivõetud ja nähtavaks tehtud ning lahendusele sobivas suunas kokkupandud ning lõpule viidud.

Konstellatsioonimaailmas on kõik võimalik ja imed on tavapärane ning normaalne nähtus 🙂

Kutsungi sind osalema 9.detsembril kell 18:00 – 22:00 Nõmmele Rahulolu.org keskusesse, Seene 28, konstellatsioonimeetodist osa saama ja võibolla soovid ka isiklikku tööd teha. Registreerumisväljad leiad alt poolt.

Õhtut viib läbi terapeut ja konstellöör, Jaana Saar (www.santtey.ee/meist/santtey-jaana/)

Loading Map....

Toimumisaeg:

09.12.2019
18:00 - 22:00

Toimumiskoht:

Rahulolu.org


Broneerimine

Sellele üritusele online registreerumine pole veel alanud või on juba lõppenud.