Kehapsühhoteraapia seminar- “Kehatöö ja emotsioonid”

Kehatöö ja emotsioonid (Robert Randma): kehapsühhoteraapia on valdkond, mis tegeleb emotsioonide, seisundite, impulsside ja reaktsioonidega, mida kogeme olevikus erinevates situatsioonides. Keha ja emotsioonid on omavahel tugevalt seotud. Nimelt kogeme pea kõike keha kaudu, meel annab kogetule juurde vaid loo. Erinevad laetud seisundid ning emotsioonid salvestuvad kehasse ja talletuvad sinna ning loovad sarnaselt laetud olukordades reaktsioone. Kehas kogeme neid lihaspingena, kurnatusena, eemale tõmbumisena, värinatena, jäigastumisena, energia puudusena jne. Kehapsühhoteraapia keskseks teemaks on kehateadlikkus ja võime lõdvestunult olukordades kohale jääda. Pingestatud olukorras, olgu see suhtes partneriga, lastega, kriisiolukorras, seksuaalsuses või muudes elulistes hetkedes võime kohata kohmetust, kokkutõmbumisi, ebakindlust, ärevust jms, mis viitab ebamugavustundele ja läbi töötamata emotsionaalsetele seisunditele, mis tulenevad meie möödunud elukogemusest ja sõnumitest, mida oleme välismaailmalt saanud. Sõnumi andjaks võisid olla meie vanemad lapseeas, sõbrad või sotsiaalsed normid, mida oleme oma uskumussüsteemi vastu võtnud näilise tõena ja mille ootuseid igapäevaelus püüame täita. Keha kaudu terapeutilisi võtteid kasutades saame selliste seisunditega taasühenduse luua ja sinna kogunenud emotsionaalseid pingeid väljendada luues nii pinnase lõdvestunumale elule ja võimele elada kohale jäädes hetkes. Lõdvestunud olek toob kaasa positiivsema ja elujaatavama enesetunde ning oma igapäevaelu ja selles aset leidvat nautida.

Seminaril saab baasülevaate kehapsühhoteraapia valdkonnast ning mõistab keha olulisust heaolu säilitamise vaatenurgast. Mõistmise kehateadlikkuse olulisust ning kuidas seda igapäevaelus omaks tarbeks kasutama. Lisaks kuidas emotsionaalsed reaktsioonid ning keha omavahel seotud on ja õpime erinevaid võtteid emotsionaalsete laengute vabastamiseks. Omandame positiivseid toimemehhanisme pingestatud olukordadega toime tulemiseks.

 

Robert: olen lõpetanud psühholoogilise nõustaja väljaõppe Terviklik Mina koolis. Oma õpinguid jätkasin kehapsühhoteraapia valdkonnas Core Evolution erakoolis Dr Siegmar Gerkeni käe all. Olen Euroopa Transpersonaalse assotsatsiooni sertifitseeritud terapeut ning töötan aastaid oma erapraksises terapeudina keskendudes kehapsühhoteraapia valdkonnale. Viin läbi individuaalseansse ning ka grupitöid. Kehale suunatud festivali “Tale of Us” korraldaja.

 

Sündmus toimub Holistika Instintuudis ( Endla 15) treeningsaalis.

Kahepäevane koolitus toimub läbi teooria ja praktika.

Alustame mõlemal päeval kell 10.00. Mõlemal päeval on lõunapaus (osalejal vaba aeg)  ja orienteeruv lõpuaeg on 18.00.

Oled südamest oodatud!

Loading Map....

Toimumisaeg:

06.04.2019 - 07.04.2019
10:00 - 18:00

Toimumiskoht:

Holistika Instituut


Broneerimine

Sellele üritusele online registreerumine pole veel alanud või on juba lõppenud.