Kohalolutreening “Meelerahu”

Kohtume kuuel teisipäeva õhtul (7.01; 14.01; 21.01; 28.01; 4.02; 11.02), et treenida oma meeli   “SIIN JA PRAEGU”

“Kohalolu leiab aset siis, kui tunneme sisemist jõudu, mis laseb meil saavutada täpse kooskõla oma kõige siirama minaga.“ – Amy Cuddy”
See treening aitab sul mõista ja aru saada sellest, millise tähtsusega on kohalolu, et jõuda oma meeltega rahu seisundisse. Õppides seda igapäevaselt kasutama on Sul lihtsam tulla oma keskmesse ja olla hetkes. See on alus ja põhi kõikidele tegevustele, mida sa oma elus teed-  suhetes, töös, lõõgastumises, jne.
Tule ole kohal!
Kohalolek on siin ja praegu olevad mõtted, tunded ja tegevused. Ära oota imet, mis tuleb varsti või nuta taga, mis oli.
IMED juhtuvad ainult praegu!

Me elame pidevas infoväljas – telefon, arvuti, tv, reklaamid, pidevad tegevused ja eesmärgid, mis vajavad elluviimist. Meie ümber ja sees on pidev müra. Kuidas tulla sellest välja ja rahustada oma meelt?

Autoga sõites tuleb ette olukordi, kus me sõidame mõnikord mitmeid kilomeetreid olles nn. “automaatpiloodil”, ilma et me tegelikult oleksime teadlikud sellest, mida me teeme. Sarnasel viisil on võimalik, et me pole “kohal” hetkest hetke, suure aja oma elust. Elades automaatpiloodil on vägagi tõenäoline, et miski või keegi vajutab meie nuppudele, mistõttu võtavad meie üle võimust vanad harjumused ning kasutud mõttemustrid. Me ütleme sääraste olukordade kohta, et “see on kui harjumus”, “käitusin mõtlematult”, “automaatselt” või “emotsiooni ajendil”. Tegelikult võtame pidevalt alateadlikult ühendust minevikuga.

Kohalolutreening on see, kus Sa jälgid rahulikult, aga samas aktiivselt oma kogemusi reaalajas. Selline võime on meil kõigil olemas. See vajab aga treenimist. Inimese aju vajab treeningut selleks, et tegevused, mõtted saaksid toimida nii nagu soovime. Meie mõistus töötab pidevalt, mõtted rändavad edasi-tagasi kas minevikku või tulevikku, sealt kerkivad aga sageli üles probleemid. Teadvelolek seevastu avab ukse praegusesse hetke. Selle praeguse hetke lihtsusesse, kus tavaliselt pole ka probleeme. Kui me saame tulla oma mõtete juurest ära siia, reaalaega, oma keha sisse, oma hingamise juurde, siis see muudab nii mõndagi meie elus. Siin, saame vaadelda ka oma mõtteid ja tundeid kui objekte, olles seeläbi neist vähem kaasa haaratud. See on kohal olemise kunst, kus pole vaja pidevalt võrrelda enda teistega, muuta oma kogemusi teistsuguseks, anda hinnanguid, olla rahulolematu ning olla mitte soovitud mustrites. Teadvelolek on ainuke vastumürk automaatpiloodile, aidates meil olla rohkem kohal ja mitte tormata läbi elu. See aitab meil elu rikkalikumalt ja teadlikumalt elada, vabaneda pingetest, teada saada oma olemusest ja hakata elu nautima.
Kairi: “Ma olen läbinud paljusi erinevaid kursusi ja seda baasi kasutatakse igal pool, see on nagu alus, millele saab peale ehitada ükskõik mida. Kui sa oled ärkvel, kohal ja toimid antud ajas, siis on muutused võimalikud.”

Tule kogema hetkes olemist “SIIN JA PRAEGU”

Oled südamset oodatud!

Treeningut viib läbi Kairi Kuusma  (nõustaja, koolitaja, keha-psühhoterapeut, konstellöör)

https://www.facebook.com/noustajaKairi/

Loading Map....

Toimumisaeg:

07.01.2020 - 11.02.2020
18:30 - 20:00

Toimumiskoht:

Teadlik Mina erakool, Ahtri 8, VII korrus


Broneerimine

Sellele üritusele online registreerumine pole veel alanud või on juba lõppenud.