Minade laager 7 – Tunnistades oma varje, astudes iseendasse

Kohtume taas Algallikal, ürgse looduse keskel. Laagrit viivad läbi Jaana Saar (terapeut, süsteemne konstellöör) ja Jure Biechonski (erakool Teadlik Mina juht ja õppeprogrammi põhiläbiviija).

Sünnihetkest alates, püüdleb inimene terviklikkuse poole. Sellel teel läbitakse mitmeid takistusi, kannatusi ja ka õnnestumisi. Viimane annab kinnitust, et ollakse õigel rajal, kui tekib sügav taipamise hetk. Sellel samal momendil toimub ka vabanemine, mida kogetakse kerguse, rõõmu, enesekindluse ja teiste sarnaste kirjelduste läbi. Ilmselt oled sinagi aeg ajalt oma elus selliseid hetki kogenud? Aga kas sulle meenub mida tundsid või tajusid ennem taipamist? Mina kogen vahest kauem, vahest vähem aega kas ebamugavust, ärevust, otsustusvõimetust või muud raskuse taolist olemist. See võib olla piinav ja halvav, oleneb kui palju vastupanu raskele tundele osutan. Kui avastan, et jälle võitlen millegagi enda sees, püüdes kõike ignoreerida või vältida, muutub raskus veelgi raskemaks. Seda seni kuni leian endas piisavalt julgust, et kogu olukorrale otsa vaadata ning lubada kõikidel tunnetel üles tulla täpselt nii nagu nad tulla soovivad. Ja see ongi see minu varjupool, mis ilmub kui võluväel. Kõigis on varjukülgi ehk peidus olevaid osi, millega ei soovi tegeleda, sest tunduvad ebameeldivad või lausa ületamatud. Kuid enda varje tunnistades, omaks võtta ja neile koht anda (jaatada), muutun terviklikumaks, sest pole valgust ilma pimeduseta, nii nagu pole pimedust valguseta.

Laagri eesmärk on mõista hea ja halva kontseptisoone. Kuidas need inimeses ilmnevad ning nende seotust psühholoogia ja filosoofiaga. Uurime kuidas neid teemasid käsitletakse idamaade ja läänemaade usundites ning millist mõju see avaldab nii sootsiumile kui ka indiviidile eraldi. Iseenda erinevaid osi vastu võttes ning püüd „vaimsust“ mitte kaitsekilbina kasutada, saab isiksuse erinevaid aspekte integreerides, jõuda rahuldust pakkuva, täisväärtusliku eluni. Laagris tutvume oma sisemiste „inglite“ ja „deemonitega“, et õppida nendega kooskõlas elama ning saavutada emotsionaalne tasakaal. Selle saavutamiseks, arendame laagris oskusi kuidas ennast ja teisi aktsepteerida läbi hinnangute andmise vähendamise.

Minade laagris kasutame erinevaid meetodeid, tehnikaid ja teadmisi, et luua terviklik neljapäevane sügav ühendus iseendaga. See on kujunenud intensiivseks terapeutiliseks kogemusseminariks.

Laagris tugineme otseselt ja kaudselt järgnevale:

  • – ASE meetod
  • – Johari aken
  • – Isiksuse arhetüübid ja inimese täielik isiksus ehk psüühe
  • –  F-T-B meetod
  • – terapeutilised konstellatsioonivõtted ja diagnostika
  • – psühhodraama
  • – ja palju muud, mis selgub kohapeal spontaanselt, vastavalt vajadusele.

PS! Läbiviijad lähenevad, kliendi vajadusest lähtuvalt, kõikidele meetoditele ja võtetele, loovalt ning omanäoliselt ehk transpersonaalselt.

Osalustasu: 280€. Kes osaleb juba teist või enamat korda, osalustasu 240€.

Laagri hind sisaldab: majutus – 3 ööd (linad ja rätikud olemas), toitlustus – 10x (koos kohvi ja teega), saun – 3 õhtul, kogu Algallika territooriumi kuni mereni välja + imeline kadakarada, mis on ainulaadne Eestis.

Kui otsustad osaleda, palun saada mulle e-mailiga (jaana@santtey.ee) oma nimi ja kas soovid laagri eest tasuda arvega. Lisainfo saadan vastuskirjaga, peale sinu osalemissoovi saamist.

Kohtade arv on piiratud – 16 inimest.

Põneva kohtumiseni Algallikal,

Jaana Saar (5200108, jaana@santtey.ee)

 

Loading Map....

Toimumisaeg:

13.01.2020 - 16.01.2020
12:00 - 17:00

Toimumiskoht:

Algallika keskus