Minade laager 6 – päästja, ohver, agressor. Jaana Saar ja Jure Biechonski

Seekord viin laagrit läbi koos Jure Biechonskiga, kelle juures alustasin oma õpinguid 7 aastat tagasi. Sügavad protsessid ja iseendale otsavaatamised viisid mind teekonnale, mille eest olen endale lõputult tänulik. Õpinguid alustades ei mõistnud veel, kes ma tegelikult olen, milliseid rolle igapäevaelus kannan ning kuidas mul on kombeks draamasid ning konflikte lahendada. Nüüd tagasi vaadates mõistan, kui sageli kandsin ohvri maski või lülitusin päästja rolli. Kui need ei aidanud, alustasin passiivset agressiooni. See on aga surnud ring, selles ei ole energiat ja kõik rollid väsitavad. Mis on aga nende rollide kujunemise taga, kuidas need väljenduvad ning mil viisil on võimalik nendest välja astuda? See on kuuenda Minade laagri teema.

Ei ole ühtegi inimest, kes ühte neist rollidest vahetevahel ei kannaks. See on osa meie kujunemisest. Küsimus on vaid selles, kas oskame märgata mida teeme ja kuidas käitume ning seejärel astuda sellest „mängust“ välja. Päästja-ohver-agressor kolmnurka nimetatakse ka draama kolmnurgaks, mille teooria loojaks on Stephen Karpman. Laagris aga läheme teooriast kaugemale ja sukeldume iseendisse läbi erinevate tehnikate, rollimängude ning praktikate.

Kogu laager toimub läbi transpersonaalsete tehnikate, ühise  loomise ja sügavas ühenduses olles. Selline keskkond loob turvalise õhustiku, kus julgelt vaadelda ja kogeda oma varjukülgi, millele igapäeva toimetuste juures on enamasti raske üksi ligi pääseda. Siin on hea võimalus ennast aidata ning hakata oma elu ümber kujundama selliseks, et oleks kergem ja elu nauditavam. Elu mõte on elada, mitte võidelda ja lõpututes väsitavates suhetes end lõhkuda.

Lühidalt ja üldiselt nendest kolmest rollist:

  1. Ohvrile on tüüpiline – ma ei tunne end turvaliselt, kõik on minu õlul, elu on ebaõiglane, mul ei vea kunagi jne.
  2. Agressorile on tüüpiline – kõik on sinu süü (alati on keegi teine minu hädades süüdi), paindumatus, kriitika, kontroll, ranged piirangud teistele, kardavad ise riskida jne.
  3. Päästjale on tüüpiline – hoolitsevad teiste eest, et iseendid hästi tunda ja samal ajal jätavad enda vajadused tahaplaanile, kaassõltuvuses, töötavad sageli üle, ülikaitsvad jne.

Mida laagris teeme:

– uurime kuidas vihaga toime tulla või kuidas seda käsitleda

– draama kolmnurk – rollide kogemine, iseenda rollidest teadlikuks saamine, kuidas rollidest väljuda

– mis osas mina ise vastutan selle eest, et tõmban ligi erineval kujul agressiooni?

– hea mina ja halb mina

– kõiki teemasid kogeme läbi praktiliste harjutuste, psühhoteraapia ja konstellatsiooni meetodite. Teeme lühikesi disaintöid ja pikki teraapia ja konstellatsiooni seansse kogu laagri jooksul.

Lisainfo laagri kohta:

  • Minade laager toimub 10-13.september 2019 Algallikal (www.algallika.ee). Täiendavat infot saadan registreerujatele infokirjas vahetult enne laagri algust.
  • Esmakordselt osalejale: 280€. Kes osaleb juba teist või enamat korda, osalustasu 220€.
  • Laagri hind sisaldab: majutus – 3 ööd (linad ja rätikud olemas), toitlustus – 10x (koos kohvi ja teega), saun – 3 õhtul, kogu Algallika territooriumi kuni mereni välja + imeline kadakarada, mis on ainulaadne Eestis.
  • Osalejate arv on piiratud. Et oma koht laagris kindlustada, saad tasuda tagastamatu ettemaksu summas 40€: EE597700771002994171 Santtey OÜ. Kui juhtub, et sa siiski ei osale, siis ettemaksu ei tagastata.

Kui otsustad tulla, palun saada mulle e-mailiga oma nimi ja kas soovid laagri eest tasuda arvega: jaana@santtey.ee

Laagrit viivad läbi: Terapeut ja süsteemne konstellöör – Jaana Saar (Lisainfot leiad siit) ning “Teadlik Mina” erakooli ja õppekava juht Jure Biechonski (Lisainfot leiad siit)

Kui sul on küsimusi, kirjuta mulle: jaana@santtey .ee või helista: 5200108

Loading Map....

Toimumisaeg:

10.09.2019 - 13.09.2019
12:00 - 17:00

Toimumiskoht:

Algallika keskus